ARCHITECTURE WITHOUT BARRIERS

Plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych już czynny

Płotek interaktywny, huśtawka stalowa dla dzieci na wózkach, Bongos - urządzenie muzyczne, ławka Kameleon, kołyska na sprężynach - to tylko kilka przykładów urządzeń, jakie znalazły się na placu zabaw dla dzieci niepełnosprawnych w Parku Miejskim, który 30 czerwca 2017r. został oddany do użytku publicznego w Tychach. Inwestorem projektu był Urząd Miasta Tychy.

 

Umowę na budowę placu zabaw dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową Urząd Miasta Tychy podpisał 17 maja 2017 r. Powierzchnia placu liczy 520 m kw. i składa się z olbrzymiej piaskownicy (185 m kw.), bruku (158 m kw.) oraz kolorowej i miękkiej nawierzchni poliuretanowej (177 m kw.).

Dzieci do dyspozycji mają m.in. płotek interaktywny, specjalną karuzelę (linowy stożek obrotowy), huśtawkę Bocianie Gniazdo, piaskownicę na podeście, kołyskę na sprężynach, różnego rodzaju urządzenia muzyczne, ławki w kształcie kameleona i żółwia. Plac zabaw wyróżnia się od innych solidną stalową huśtawką, z której korzystać mogą dzieci poruszające się na wózkach inwalidzkich. Prace przy budowie pierwszego w mieście placu dla dzieci z niepełnosprawnością trwały dwa miesiące. Koszt inwestycji wyniósł 275 000 złotych.