Apr 11, 2021

Articles

Tourism without barriers

Ogólnopolski Zlot Turystyczny z okazji Światowego Dnia Turystyki i Dnia Białej Laski

Ogólnopolski Zlot Turystyczny z okazji Światowego Dnia Turystyki i Dnia Białej Laski Łódzki Klub Sportowy Niewidomych „Omega” zorganizował imprezę turystyczno- rekreacyjną dla osób ze schorzeniami narządu wzroku.


Tourism without barriers

Niepełnosprawni zdobyli Górę Kamieńsk

Ponad 250 osób niepełnosprawnych z całej Polski zjechało w niedzielę 20 sierpnia br. pod największą w centralnej Polsce sztuczną górę. Już po raz piąty pod Bełchatowem odbyła się akcja "Zdobywamy Górę Kamieńsk". To jedna z największych sportowo-rekreacyjnych imprez dla osób z niepełnosprawnością ruchową w Polsce. Stromą asfaltową drogą, przypominającą górskie podjazdy niepełnosprawni wjeżdżali na górę w towarzystwie wolontariuszy.


Tourism without barriers

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w skansenie w Kolbuszowej

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Mielcu, zwiedzili skansen w Kolbuszowej – Park Etnograficzny Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Celem wycieczki było przybliżenie warunków życia naszych przodków na wsi, czynności gospodarskich, upraw polowych oraz tradycyjnego rzemiosła ludowego.


Tourism without barriers

Niepełnosprawni pielgrzymi przybyli do Krakowa

Z okazji 100-lecia śmierci św. Brata Alberta oraz 30-lecia działalności Fundacji św. Brata Alberta, 18 maja obyła się XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Fundacji im. Brata Alberta. Uroczystość zorganizowana przez Zarząd Krajowy Fundacji, Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Świetlicę Terapeutyczną w Chrzanowie odbyła w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. W mszy św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego uczestniczyło około 1000 osób z całej Polski. Wśród uczestników byli podopieczni WTZ, ŚDS oraz zaproszeni goście.


Tourism without barriers

Wycieczka do Serocka i nad Jezioro Zegrzyńskie

14 maja br. grupa dzieci i młodzieży z zespołem Downa ze Stowarzyszenia "Bardziej Kochani" oraz ich rodzice, wzięli udział w wycieczce do Serocka i nad Jezioro Zegrzyńskie. Turystyczne wydarzenie odbyło się w ramach cyklu „Tu działa się historia… Edukacja historyczna dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną”, podczas której uczestnicy szukali Paskudy z Jeziora Zegrzyńskiego. Wycieczce przewodniczył Tomasz Jastrzębski, który poprowadził wyprawę w sposób interesujący, uwzględniając wiele historycznych szczegółów i ciekawostek.


«1»