mar 19, 2024

Artykuły

Architektura bez barier

Nowe udogodnienia dla osób niepełnosprawnych w powiecie opatowskim

13 grudnia 2017 r. Dyrektor Oddziału Świętokrzyskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Andrzej Michalski złożył wizytę w powiecie opatowskim, gdzie odwiedził Warsztat Terapii Zajęciowej przy DPS w Zochcinku, Dom Pomocy Społecznej w Czachowie oraz SOSW w Dębnie.


Architektura bez barier

Ruszyła kampania „Poczta Polska bez barier”

Więcej placówek pocztowych bez barier architektonicznych, oferty pracy dla osób z niepełnosprawnościami i materiały informacyjne w tysiącach urzędów w całej Polsce – rozpoczęła się ogólnopolska kampania „Poczta Polska bez barier”.


Architektura bez barier

Kolejne dofinansowanie przez PFRON likwidacji barier architektonicznych w województwie podkarpackim

W Oddziale Podkarpackim PFRON zawarto kolejną, 28 w tym roku umowę w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami.  Na jej podstawie Powiat Niżański otrzymał dofinansowanie na budowę windy osobowej wewnętrznej i podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja będzie realizowana w budynku Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Ulanowie, będącej w strukturach Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rudniku nad Sanem.


Architektura bez barier

Kolejna bariera zlikwidowana

Od dziś podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu mogą korzystać z nowego autobusu do przewozu osób niepełnosprawnych. Uroczyste przekazanie pojazdu odbyło się w obecności Sławomira Zawiślaka posła na Sejm RP, Magdaleny Dołgan Zastępcy Prezydenta Miasta Zamość, Jerzego Dębskiego Dyrektora Oddziału Lubelskiego PFRON oraz członków i podopiecznych PSONI Koło w Zamościu.


Architektura bez barier

Rampa umożliwia osobom z niepełnosprawnością pokonywanie progów

Samonastawna rampa umożliwiająca osobom niepełnosprawnym ruchowo pokonywanie przeszkód architektonicznych takich jak krawężniki czy wysokie progi, powstała na Politechnice Rzeszowskiej. Można ją wykorzystać w miejscach, gdzie nie da się użyć podjazdów czy wind.


Architektura bez barier

Plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych już czynny

Płotek interaktywny, huśtawka stalowa dla dzieci na wózkach, Bongos - urządzenie muzyczne, ławka Kameleon, kołyska na sprężynach - to tylko kilka przykładów urządzeń, jakie znalazły się na placu zabaw dla dzieci niepełnosprawnych w Parku Miejskim, który 30 czerwca 2017r. został oddany do użytku publicznego w Tychach. Inwestorem projektu był Urząd Miasta Tychy.


Architektura bez barier

Terapeutyczne przedszkole już za rok

W Bukownie powstanie nowoczesne przedszkole z profesjonalnym sprzętem specjalistycznym dla dzieci niepełnosprawnych, prowadzone przez Stowarzyszenie „Res Sacra Miser” z Olkusza. To pierwsza tego typu placówka w powiecie olkuskim.


Architektura bez barier

Miasto z perspektywy niepełnosprawnego

Tematyka związana z osobami niepełnosprawnymi jako użytkownikami miast, to temat, który wielokrotnie pojawia się w samorządach, podczas budowania bądź przebudowy własnych mieszkań czy domów. Na co należy zwracać uwagę?!


Architektura bez barier

Uniwersytet Warszawski - Liderem dostępności roku 2017

27 kwietnia odbyło się wręczenie nagród w konkursie architektoniczno-urbanistycznym „Lider Dostępności”. Uniwersytet Warszawski otrzymał  dwa wyróżnienia.


«1»