Apr 11, 2021

Articles

Art without barriers

Niepełnosprawność jest siłą

18 grudnia br. w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania „OPOKA” w Starym Sączu, w spotkaniu podsumowującym obchody II Małopolskiego Dnia Osób Niepełnosprawnych udział wzięło ponad 150 uczestników. Razem z osobami niepełnosprawnymi świętowali parlamentarzyści, liczni przedstawiciele samorządu i organizacji pozarządowych, działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Piotr Ćwik Wojewoda Małopolski oraz biskup tarnowski dr Andrzej Jeż.


Art without barriers

XI Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych Ziemi Łódzkiej 2017

Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych jest doskonałym sposobem na promocję twórczości osób niepełnosprawnych w województwie łódzkim oraz sposobem na integrację tych osób ze społecznością lokalną województwa. Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę – Oddział Łódzki już po raz XI zorganizowało Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych Ziemi Łódzkiej. Tegoroczna edycja odbyła się 7 grudnia br. w Kościele p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Ozorkowie.


Art without barriers

Wszyscy jesteśmy aniołami

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” - pod takim hasłem 25 listopada 2017r. w Zespole Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej odbyło się szóste spotkanie integracyjne dzieci niepełnosprawnych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Dobrej oraz uczniów szkoły podstawowej z klasami gimnazjalnymi w Kasinie Wielkiej wraz z ich rodzinami z terenu Gminy Mszana Dolna i Powiatu Limanowskiego.


Art without barriers

XXII Festiwal Artystyczny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej pn. „Śpiewaj z nami”

W dniach od 20 do 21 listopada br. w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie odbył się XXII Ogólnopolski Festiwal Artystyczny dla Dzieci i Młodzieży Niepełno-sprawnej pn. „Śpiewaj z nami". Honorowy patronat nad festiwalem objął prezydent miasta Tarnowa Roman Ciepiela.


Art without barriers

Odbył się pierwszy Festiwal im. Zbigniewa Warchoła

26 października 2017r. rozpoczął się pierwszy Festiwal im. Zbigniewa Warchoła. Do wspólnego grania, śpiewania i integracji, Stowarzyszenie zaprosiło podopiecznych WTZ, ŚDS i DPS z innych miast województwa podkarpackiego oraz trzech województw ościennych.


Art without barriers

„Film dla Stasia” w Los Angeles z kolejną nagrodą!

Od 18 lat w Los Angeles odbywa się Polish Film Festival. To wydarzenie to okno na świat dla wielu reżyserów! Polskie filmy można wtedy oglądać w dwóch kinach - w North Hollywood i w Santa Monica. Natomiast festiwalowe nagrody przyznawane są na gali otwarcia w Egyptian Theatre w Hollywood, kilka kroków od Dolby Theatre, w którym co roku odbywa się ceremonia rozdania Oscarów.


Art without barriers

Wielka Gala w Kopalni Soli „Wieliczka”

25 września br. w Kopalni Soli „Wieliczka” odbył się finał konkursu plastycznego dla laureatów wojewódzkiego etapu XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Sztuka Osób Niepełnosprawnych.


Art without barriers

„Pragnę Zwyciężać” w Krynicy-Zdrój

6 września 2017r. w Pasażu Krynickim w Krynicy-Zdrój odbył się wernisaż wystawy poświęconej zawodnikom Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych Austria 2017 r. Symbolicznego otwarcia wystawy dokonali Elżbieta Rafalska – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Roman Kluska – polski przedsiębiorca.


Art without barriers

II Jarmark Jarosławski zakończony sukcesem

Z całej Polski oraz z wielu zakątków Europy na Jarmark Jarosławski przyjechali do naszego miasta kupcy, muzycy, aktorzy i kuglarze. Wydarzenie nawiązuje do dawnej jarosławskiej tradycji kupieckiej z XVII wieku.


Art without barriers

Magia kolorów 2017 - konkurs rozstrzygnięty

Magia kolorów to ważna pozycja na artystycznej, kulturalnej, społecznej jak i historycznej mapie Jaworzna. Konkurs skierowany jest do osób niepełnosprawnych intelektualnie, a organizowany jest przez Warsztaty Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, Koło w Jaworznie.


«12»