Apr 11, 2021

Articles

Our WTZ's i ZAZ's

Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Stykowie

Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Stykowie powstał 15 lat temu, na terenie sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie Godowie oraz w niedalekiej odległości od Zalewu Brodzkiego w Stykowie, w dawnym ośrodku wypoczynkowym (posiada dwa oddziały) i jako pierwszy w województwie świętokrzyskim, a drugi w Polsce, jest największym ZAZ-em w województwie.


Our WTZ's i ZAZ's

Otwarcie Dziennego Domu Pomocy w Jarosławiu

17 listopada uroczyście otwarto Dzienny Dom Pomocy w Jarosławiu. Placówka jest nową formą wsparcia osób z głębszą niepełnosprawnością intelektualną, które po zakończeniu realizacji obowiązku szkolnego miały dotychczas niewielkie szanse na kontynuację sensownej aktywności sprzyjającej ich rozwojowi. Dla ośmiu osób będących w takiej właśnie sytuacji zaczął się nowy etap w życiu. Utworzenie nowego domu i jego funkcjonowanie było możliwe dzięki środkom Unii Europejskiej w ramach RPO WP oraz dofinansowaniu z PFRON.


Our WTZ's i ZAZ's

W Jaśle rusza nowy ŚDS

Od 1 grudnia w Jaśle rozpocznie swoją działalność Środowiskowy Dom Samopomocy (ŚDS). Mieścić się on będzie przy ul. Szkolnej 25, w nowym budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a obejmie swoim dziennym wsparciem 20 osób z zaburzeniami psychicznymi. Obecnie trwa nabór uczestników.


Our WTZ's i ZAZ's

Dom Pomocy Społecznej w Białymstoku obchodził 50-lecie istnienia

Placówka powstała jako Państwowy Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci, w którym opiekę znalazły dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu znacznym i głębokim. Dziś w ośrodku prowadzonym przez Miasto Białystok przy ul. Baranowickiej mieszka ponad 300 osób – dzieci i młodzież oraz dorośli. Są niepełnosprawni fizycznie i intelektualnie, część to osoby z przewlekłymi chorobami psychicznymi.


Our WTZ's i ZAZ's

50 osób chorych na ichthyosis spotkało się w Barcicach

W dniach od 12 do 14 października br. w Barcicach w ośrodku „Las Vegas” odbyło się ogólnopolskie spotkanie chorych na rybią łuskę i ich rodzin zorganizowane przez Fundację Ichtiozis z Barcic. Państwo Jakub i Barbara Owsianka założyciele fundacji, rodzice 17-letniego Piotrka cierpiącego na rzadką chorobę genetyczną zwaną „rybią łuską” chcą, aby organizacja była formą grupy wsparcia dla tych chorych. Gościem honorowym spotkania była Anna Dymna, aktorka teatralna i filmowa, działaczka społeczna, założycielka i prezes Fundacji „Mimo Wszystko”.


Our WTZ's i ZAZ's

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „RAZEM” z Bielska-Białej

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „RAZEM” założone zostało w 1994 roku przez rodziców wychowujących młodzież niepełnosprawną intelektualnie i wokół siebie skupia rodziców, opiekunów oraz przyjaciół tychże osób z terenu gminy Bielsko-Biała, powiatu bielskiego i powiatów ościennych. Łącznie jest ponad 70 rodzin.


Our WTZ's i ZAZ's

Koncert Wdzięczności Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „GNIAZDO”

O sukcesach i występach mówiono już niejednokrotnie - tak też i w tym roku. Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” zorganizowało uroczysty Koncert Wdzięczności w Starym Sączu dziękując tym samym za każdy dar serca ofiarowany ich podopiecznym. Podczas koncertu zaprezentował się kabaret, w skład którego wchodzą osoby niepełnosprawnym ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Gumowe Ucho”.


Our WTZ's i ZAZ's

Dom Pomocy Społecznej im. Ks. Wojciecha Borowiusza w Cmolasie Caritas Diecezji Rzeszowskiej

Dom Pomocy Społecznej im. Ks. Wojciecha Borowiusza znajduje się w Województwie Podkarpackim, w Powiecie Kolbuszowskim w miejscowości Cmolas. Historia ośrodka związana jest z Domem dla Ubogich, który istniał w latach 1994-1996, po czym został przekształcony w Dom Pomocy Społecznej. Placówka w Cmolasie spełnia wymagane standardy działa na podstawie decyzji Wojewody Podkarpackiego z dnia 8 grudnia 2009 roku zezwalającej na prowadzenie placówki na czas nieokreślony.


Our WTZ's i ZAZ's

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Tarnobrzegu

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie jest placówką opiekuńczą prowadzoną przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP NP. Placówka mieści się na obrzeżach Tarnobrzega przy ruchliwej ulicy, jednakże duży teren w postaci ogrodów porośniętych drzewami i krzewami dają poczucie ciszy, spokoju i bezpieczeństwa jej mieszkańcom.


Our WTZ's i ZAZ's

Niepełnosprawni sprawnym, czyli Tydzień Dziecka na Ranczo Przyjaciół Przyrody w Stróżach

W dniach od 17 do 21 lipca 2017 r. odbywał się Tydzień Dziecka na Ranczo Przyjaciół Przyrody w Stróżach. Wydarzenie zorganizowane zostało przez stróżański Zakład Aktywności Zawodowej im. Matki Bożej Fatimskiej, działający przy Fundacji Pomocy Osobom Nie-pełnosprawnym w Stróżach.


«12»