ARCHITECTURE WITHOUT BARRIERS

Nowe udogodnienia dla osób niepełnosprawnych w powiecie opatowskim

13 grudnia 2017 r. Dyrektor Oddziału Świętokrzyskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Andrzej Michalski złożył wizytę w powiecie opatowskim, gdzie odwiedził Warsztat Terapii Zajęciowej przy DPS w Zochcinku, Dom Pomocy Społecznej w Czachowie oraz SOSW w Dębnie.

 

W uroczystościach przekazania nowych busów i windy uczestniczyli starosta opatowski Bogusław Włodarczyk i kierownik PCPR Katarzyna Ambryszewska. Dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON w kwocie 68 880 zł podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Dębnie cieszyć się mogą nową windą. Jej brak stanowił barierę komunikacyjną dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, gdyż na piętrze Ośrodka mieści się internat. Dofinansowanie do windy w powiecie opatowskim otrzymał także Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Sulejowie, gdzie końca dobiegają prace instalacyjne.

Dwa nowe samochody, przystosowane do przewożenia osób niepełnosprawnych na zajęcia rehabilitacji zawodowej i społecznej trafiły do WTZ przy DPS w Zochcinku oraz do DPS w Czachowie. Posiadanie nowych aut z możliwością przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach zapewni bezpieczniejszy transport bez obawy, że auto w czasie wyjazdu ulegnie awarii.

Projekty zostały zrealizowane w ramach programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III.

za PFRON