ART WITHOUT BARRIERS

Wszyscy jesteśmy aniołami

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” - pod takim hasłem 25 listopada 2017r. w Zespole Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej odbyło się szóste spotkanie integracyjne dzieci niepełnosprawnych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Dobrej oraz uczniów szkoły podstawowej z klasami gimnazjalnymi w Kasinie Wielkiej wraz z ich rodzinami z terenu Gminy Mszana Dolna i Powiatu Limanowskiego.

 

Myślą przewodnią tegorocznego spotkania były słowa: „Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem: Możemy latać tylko wtedy, gdy obejmujemy drugiego człowieka” Bruno Ferrero. Spotkanie rozpoczęto wspólną modlitwą podczas mszy świętej, którą odprawił ks. Robert Stanuszek - wikariusz parafii Kasina Wielka, a oprawę liturgiczną eucharystii przygotowała Schola „Soli Deo”.

Po mszy świętej, zebranych gości powitała Janina Ziemianin, Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej. W tym roku, dla wszystkich gości, dzieci SOSW w Dobrej zaprezentowali spektakl pt. „Brzydkie kaczątko”. Aktorzy zauroczyli widownię swoją grą oraz barwnymi strojami. Wysoki poziom prezentacji sztuki świadczy o wielkim zaangażowaniu i współpracy wszystkich pracowników tej placówki. Następnie uczniowie ZPO z Kasiny Wielkiej wystąpili w przedstawieniu pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”, które udało się przygotować wspólnie z opiekunem i rodzicami. Wszystkie te starania zostały uwieńczone radością odmalowaną na twarzach uczestników spotkania.

- W tym roku wszyscy goście mogli wspólnie z uczniami szkoły, którzy pięknie prezentowali się w zagórzańskich strojach, zaśpiewać regionalne, kasińskie przyśpiewki - dodają nauczyciele z Kasiny Wielkiej.

W trakcie uroczystości wszystkim dzieciom wręczono upominki przygotowane dzięki ofiarności darczyńców, a pyszny obiad i słodkie łakocie z wielkim zaangażowaniem po raz kolejny przygotowali rodzice uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej. Wspaniałą, słodką niespodzianką był przepyszny, okazały tort przygotowany przez miejscowego mistrza - cukiernika Bolesława Janię. W gorącej i serdecznej atmosferze nie zabrakło też dla ochłody lodowego deseru. Spotkanie zakończyły wspólna zabawa i tańce, do których przygrywał zespół GYBKY z Bęczarki.

- Spotkanie miało na celu integrację dzieci, jak również wymianę doświadczeń między ich opiekunami - mówi Janina Ziemianin, Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej. - Ten bal udowodnił po raz kolejny, jak ważną rolę od-grywają takie spotkania dla rodzin dzieci z problemami niepełnosprawności. Wspólnie spędzony czas upłynął w bardzo radosnej i serdecznej atmosferze. Mamy nadzieję, że udało nam się wywołać uśmiech na twarzach dzieci i że spotkamy się znów za rok!

Jak co roku tak i tym razem nie zawiodła ofiarność i życzliwość ludzi, dla których uśmiech dziecka jest największą nagrodą. - Dziękujemy serdecznie wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby po raz kolejny odbyła się ta wyjątkowa uroczystość - dopowiada dyrektor placówki.

na podstawie: mszana.pl