Apr 11, 2021

Articles

News

Święto Wiosny

29 kwietnia br. w Stróżach po raz drugi, odbyło się “Święto Wiosny”. Impreza przygotowana została przez Zakład Aktywności Zawodowej im. Matki Bożej Fatimskiej w Stróżach, działający przy Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. Pomimo niskich temperatur, wydarzenie zgromadziło setki widzów. Każdy chciał przywitać Wiosnę, bo każdy chciał, by wreszcie przyszła ona naprawdę. Patronat honorowy nad imprezą sprawował Stanisław Kogut Senator RP, prezes Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach. 


Sport for the disabled

Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych

28 kwietnia 2017 roku w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łodzi, odbył się XIX Tur-niej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami wydarzenia był 5. Dom Pomocy Społecznej w Łodzi oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi.


Architecture without barriers

Uniwersytet Warszawski - Liderem dostępności roku 2017

27 kwietnia odbyło się wręczenie nagród w konkursie architektoniczno-urbanistycznym „Lider Dostępności”. Uniwersytet Warszawski otrzymał  dwa wyróżnienia.


News

Kielce. Projekt „Młodzi GO!”

Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa w Kielcach zaprasza osoby niepełnosprawne do udziału w projekcie pod nazwą „Młodzi GO!”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Poddziałanie 1.2.1.


News

W Stróżach powstaje Dom Pomocy Społecznej dla osób z autyzmem

Właśnie rozpoczęła się budowa obiektu, który ma być gotowy za około dwa lata. Mieszkańcy ośrodka będą mieli zapewnioną fachową opiekę medyczną i rehabilitacyjną.


News

Nosisz protezę ręki lub nogi? Zostań bohaterem ciekawego projektu

Studentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych poszukuje osób bez kończyn górnych lub dolnych, które noszą protezy, do artystycznego projektu, poruszającego istotny temat, z którym często borykają się osoby z niepełnosprawnością – akceptacji swojego ciała.


We eat healthily

Zioła i zdrowe odżywianie

10 ziół, które warto mieć w domu

Domowa apteczka dla osób niepełnosprawnych, nie powinna się ograniczać tylko do farmakologicznych środków pomagających w przypadku rozpoczynającej się choroby. Sprawdź, jakie zioła mogą pomóc Ci na co dzień.


Disability in law

Pomoc dla rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne - omówienie zasad programu 500+ w świetle najnowszych zmian

Z uwagi na zmiany wprowadzone przez naszego ustawodawcę, w zakresie przyznawania świadczenia wychowawczego, powszechnie znanego jako program 500 +,w niniejszym artykule pragnę omówić zasady jego przyznawania, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne.


News

Lublin. „Absolwent” i „Stabilne zatrudnienie” w województwie lubelskim.

19 kwietnia 2017 r. w sali kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe dotyczące pilotażowego programu pn. „Absolwent” i „ Stabilne zatrudnienie”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wyższych uczelni, powiatowych urzędów pracy oraz organizacji pozarządowych z terenu województwa Lubelskiego. Uczestników spotkania, w imieniu Przemysław Czarnka Wojewody Lubelskiego, powitał Paweł Gilowski, Dyrektor Generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz w imieniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Jerzy Dębski Dyrektor Oddziału Lubelskiego PFRON.


Very close with rehabilitations

Dyskopatia choroba czy przypadłość?

Ból krzyża jest najczęstszym schorzeniem układu mieśniowo-szkieletowego wśród społeczeństw uprzemysłowionych. 


«12»