Apr 11, 2021

Articles

Architecture without barriers

Nowe udogodnienia dla osób niepełnosprawnych w powiecie opatowskim

13 grudnia 2017 r. Dyrektor Oddziału Świętokrzyskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Andrzej Michalski złożył wizytę w powiecie opatowskim, gdzie odwiedził Warsztat Terapii Zajęciowej przy DPS w Zochcinku, Dom Pomocy Społecznej w Czachowie oraz SOSW w Dębnie.


Art without barriers

Niepełnosprawność jest siłą

18 grudnia br. w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania „OPOKA” w Starym Sączu, w spotkaniu podsumowującym obchody II Małopolskiego Dnia Osób Niepełnosprawnych udział wzięło ponad 150 uczestników. Razem z osobami niepełnosprawnymi świętowali parlamentarzyści, liczni przedstawiciele samorządu i organizacji pozarządowych, działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Piotr Ćwik Wojewoda Małopolski oraz biskup tarnowski dr Andrzej Jeż.


News

Dzielimy się doświadczeniem

Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w jednostkach administracji publicznej kształtuje się wokół 4,2 % a więc nadal odbiega od przewidzianego prawem 6 % wskaźnika. Dlatego bardzo istotne są działania zachęcające do zatrudniania osób z niepełnosprawnościami w administracji publicznej. Konferencja, która miała miejsce 12 grudnia br. pn. „Osoby z nie-pełnosprawnością w Urzędzie m.st. Warszawy - obowiązki pracodawcy” miała temu służyć. Podczas konferencji Anna Wandzel, ekspert ds. promocji i informacji Śląskiego Oddziału PFRON omówiła obowiązki kierownika jednostki w procesie zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami oraz przybliżyła program PFRON: Stabilne zatrudnienie - osoby niepełnosprawne w służbie publicznej.


Our WTZ's i ZAZ's

Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Stykowie

Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Stykowie powstał 15 lat temu, na terenie sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie Godowie oraz w niedalekiej odległości od Zalewu Brodzkiego w Stykowie, w dawnym ośrodku wypoczynkowym (posiada dwa oddziały) i jako pierwszy w województwie świętokrzyskim, a drugi w Polsce, jest największym ZAZ-em w województwie.


News

Ankieta

Szanowni Czytelnicy. 

W październikowym wydaniu Magazynu Osób Niepełnosprawnych „Serce Innym” drukowaliśmy ankietę czytelniczą. Miło nam poinformować, że do redakcji napłynęło łącznie 3340 odpowiedzi.


News

Zostań Świętym Mikołajem

W sobotę 9 grudnia 2017r. odbył się finał XIV edycji Akcji „Zostań Świętym Mikołajem”. To coroczna impreza Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach i jej prezesa Senatora RP Stanisława Koguta.


Modern physiotherapy

Kinesiology Taping, kiedy możemy stosować?

W medycynie istnieje wiele skutecznych i nowoczesnych form terapii, lecz niewiele tak dobrze akceptowanych przez pacjenta jak technika kinesiology tapingu. Działa ona zgodnie z funkcjonowaniem organizmu, bez przerwy – przez całą dobę, a efekt poprawy odczuwany jest bezpośrednio po aplikacji i utrzymuje się po jej usunięciu. Taping zmniejsza stany zapalne, działa przeciwbólowo, przeciwobrzękowo, przeciwwysiękowo oraz poprawia krążenie krwi i limfy. Dodatkowo, metoda ta nie wyklucza stosowania innych form terapii oraz stanowi doskonały środek wspomagający leczenie rehabilitacyjne oraz farmakologiczne.


Art without barriers

XI Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych Ziemi Łódzkiej 2017

Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych jest doskonałym sposobem na promocję twórczości osób niepełnosprawnych w województwie łódzkim oraz sposobem na integrację tych osób ze społecznością lokalną województwa. Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę – Oddział Łódzki już po raz XI zorganizowało Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych Ziemi Łódzkiej. Tegoroczna edycja odbyła się 7 grudnia br. w Kościele p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Ozorkowie.


We eat healthily

Tradycje Bożego Narodzenia - dawniej i dziś

Choinka, 12 potraw na stole, oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę, legendy o św. Mikołaju, sianko pod obrusem, łamanie się opłatkiem, uroczysta Pasterka - to tylko niektóre z tradycji związanych nierozerwalnie z Bożym Narodzeniem. Jedne z nich kształtowały się przez wiele dziesięcioleci, inne stanowią pozostałości tradycji pełnych symboli, o których mało kto dziś pamięta. Zapomniane tradycje, choć związane z jednymi z najważniejszych dla chrześcijan wydarzeniami, nie zawsze mają chrześcijańskie korzenie. Wiele z nich stanowi bowiem barwną mieszankę wierzeń ludowych, przesądów i zabobonów oraz teologii.


News

Świąteczny kiermasz rękodzieła osób niepełnosprawnych

W gmachu Sejmu Śląskiego odbyło się coroczne spotkanie zorganizowane przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego. Odwiedzający mogli znaleźć wszystko, co może wzbogacić zbliżający się okres Świąt Bożego Narodzenia. Na stoiskach oprócz tradycyjnych ozdób znalazły się także takie perełki, jak figury wykonane z masy solnej, piernikowe budowle, malowidła czy nawet świąteczny żurek.


«12»