Apr 11, 2021

Articles

Very close with rehabilitations

Stwardnienie zanikowe boczne

Stwardnienie zanikowe boczne – schorzenie powszechnie znane pod skrótem (SLA, ALS). Jest rzadką chorobą neurodegeneracyjną, która ma negatywny wpływ na neurony motoryczne centralnego układu nerwowego.


Our WTZ's i ZAZ's

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „RAZEM” z Bielska-Białej

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „RAZEM” założone zostało w 1994 roku przez rodziców wychowujących młodzież niepełnosprawną intelektualnie i wokół siebie skupia rodziców, opiekunów oraz przyjaciół tychże osób z terenu gminy Bielsko-Biała, powiatu bielskiego i powiatów ościennych. Łącznie jest ponad 70 rodzin.


Art without barriers

„Film dla Stasia” w Los Angeles z kolejną nagrodą!

Od 18 lat w Los Angeles odbywa się Polish Film Festival. To wydarzenie to okno na świat dla wielu reżyserów! Polskie filmy można wtedy oglądać w dwóch kinach - w North Hollywood i w Santa Monica. Natomiast festiwalowe nagrody przyznawane są na gali otwarcia w Egyptian Theatre w Hollywood, kilka kroków od Dolby Theatre, w którym co roku odbywa się ceremonia rozdania Oscarów.


We eat healthily

Te owoce mogą cię odmłodzić!

Powszechnie wiadomo, że zdrowe odżywianie ma wpływ na kondycję fizyczną. Okazuje się jednak, że prawidłowo rozplanowany jadłospis wspiera też naszą walkę z mijającym czasem.


Our WTZ's i ZAZ's

Koncert Wdzięczności Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „GNIAZDO”

O sukcesach i występach mówiono już niejednokrotnie - tak też i w tym roku. Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” zorganizowało uroczysty Koncert Wdzięczności w Starym Sączu dziękując tym samym za każdy dar serca ofiarowany ich podopiecznym. Podczas koncertu zaprezentował się kabaret, w skład którego wchodzą osoby niepełnosprawnym ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Gumowe Ucho”.


Modern physiotherapy

Metoda PNF

Metoda PNF, czyli proprioceptywne nerwowo-mięśniowe torowanie ruchu to metoda kompleksowej kinezyterapii, oparta na neurofizjologicznych zasadach wykonywania czynności ruchowych i ich rozwoju w trakcie życia człowieka, wykorzystywana do odzyskiwania utraconych lub kształtowania zaburzonych umiejętności ruchowych. Metoda uwzględnia odczuwanie własnego ruchu (propriocepcję) oraz skupia się na ułatwianiu ruchu zgodnego z fizjologicznymi sposobami wykonywania jak najbardziej skutecznej czynnościowo aktywności ruchowej.


We eat healthily

Maść choinkowa – jak ją zrobić i dlaczego warto !?

Maść choinkowa to sławne remedium stosowane od zamierzchłych czasów, ciągle popularne wśród ludów północy. Odkaża i przyspiesza gojenie małych ran, likwiduje swędzenie po ukąszeniu insektów, uwalnia oddech przy infekcjach dróg oddechowych, leczy bóle reumatyczne.


Disability in law

Projekt najnowszych zmian w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych

Omówienie planowanych rozwiązań ze szczególnym uwzględnieniem Warsztatów Terapii Zajęciowej.

W dniu 2 października 2017 roku rozpoczęły się prace nad projektem zmian w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (dalej też jako „ustawa”). Potrzeba wprowadzenia tych rozwiązań wynika przede wszystkim z przyjęcia przez Radę Ministrów uchwały w sprawie programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Istotą projektowanych rozwiązań jest stworzenie mechanizmów wsparcia dla rodzin w zakresie usług wspierających i rehabilitacyjnych przez prowadzenie zajęć klubowych w warsztatach terapii zajęciowej, czy korzystania z elastycznych form organizacji czasu pracy, w tym telepracy.


News

Pełnosprawna niepełnosprawność

17 października br. w siedzibie Oddziału Małopolskiego PZG odbyło się seminarium zorganizowane przez Małopolski Oddział PFRON w ramach IX Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2017. W spotkaniu udział wzięli dyrektorzy i przedstawiciele Urzędów Pracy, oddziałów ZUS, Ośrodków Pomocy Społecznej  oraz pracodawcy.


Architecture without barriers

Ruszyła kampania „Poczta Polska bez barier”

Więcej placówek pocztowych bez barier architektonicznych, oferty pracy dla osób z niepełnosprawnościami i materiały informacyjne w tysiącach urzędów w całej Polsce – rozpoczęła się ogólnopolska kampania „Poczta Polska bez barier”.


«12»